Web siteniz için kolayca mobil sayfa oluşturun

Web siteniz için kolayca mobil sayfa oluşturun
Dün yayınlanan yazıda sizlere mobil uygulama hazırlamanız için yardımcı olacak servisleri vermiştim. Bugün ise kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan web siteniz / Blogunuz için mobil site hazırlamanıza imkan sağlayan servisleri vereceğim.

1-Ovi Store'dan Web Siteniz İçin Bedava Mobil Site

http://nokiaappwizard.com (publish.ovi.com) adresinden Nokia Store için hazırladığınız uygulamamızın bir numarası var. Bu numarayı nokiaappwizard.com, oviappwizard.com veya publish.ovi.com adreslerinden öğrenebilirsiniz. Almış olduğunuz bu numarayı

http://oviappwizard.com/mip/plus/list.jsp?&id=numaranız şeklinde yazdığınızda hazırlanmış olan mobil siteye ulaşacaksınız.

Örnek:Gelecekonline http://oviappwizard.com/mip/plus/list.jsp?&id=111244

2-Wirenode sitesi rss'inizi okuyarak size mobilsiteniz.wirenode.mobi adresli mobil site olarak sunuyor. http://edizdar.wirenode.mobi/ şeklinde adres veriyor3-Mippin Mobilizer sitesi rss'inizi okuyarak size mobil site olarak sunuyor.

4-Onbile sitesi rss'inizi okuyarak size mobil site olarak sunuyor.

5-Web siteleri için google'ın mobil görüntüleme hizmeti olduğundan haberiniz var mı? Peki google servisi ile mobile site nasıl yapılır?
Google'ın bu hizmetine http://www.google.com/gwt/n?u= adresinden erişebilirsiniz. Bu hizmet ile kolayca kendi mobil sitenizi de hazırlayabilir veya http://www.google.com/gwt/x?u=www.gelecekonline.com de olduğu gibi web sitenizi direk mobil siteye çevirebilirsiniz. İçeriklerin nasıl görüntüleceğinizİ merak ediyorsanız

http://www.google.com/gwt/x?u=www.gelecekonline.com/metin/turkiye_deki_internet_ve_telekom_sorunlari_uzerine___-10563 adresine bakabilirsiniz.

Ayrıca http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=35312 adresine de bir gözatmanızı tavsiye ederim.

7-wapple.net biraz fazla özellikleri olan bir servis. Fazla bilgisi olmayanlar zorlanabilir.8-http://mobisitegalore.com basit mobil sayfa hazırlamak isteyenler için iyi bir servis. Rss'leri çekemiyorsunuz. Editör yardımı ile kendiniz mobil site yapıyorsunuz

9-mobify.com web sitenizi seçeceğiniz bölümlerinden itibaren mobil siteye dönüştürüyor.Ben tamamını seçtim. CNAME kaydı ile sitenize ekleyeceğiniz kod vasıtası ile m.eroldizdar.com şeklinde veya sizin belirleyeceğiniz subdomain ile yayın yapmanızı sağladığı gibi istersenizde eroldizdar.mobify.me şeklinde de yayın yapabiliyorsunuz

10-mofuse.com oldukça kolay şekilde çeşitli araçlarla mobil site yapmanıza olanak sağlıyor. Rss desteği olduğu gibi daha birçok desteği mevcut ve http://edizdar.prohost.mobi/ şeklinde adres ile yayın yapıyorsunuz.

11-MobilePress bir Wordpres eklentisidir.

12-Mobile Plugin Drupal eklentisidir.

13-Mobile Joomla da adında anlaşılacağı gibi Joomla içindir

Yorum Gönder

0 Yorumlar