Hakkımda

2005 yılında Gelecekonline'ı kurdum ve 2009-2013 yılları arasında Muharrem Taç ile yöneticiliğini yaptım. Uzun yıllar bir devlet kurumunun Bilgi İşlem departmanında görev yaptım. Yine aynı kurumda adli bilişim konularında da çalışmalarım oldu. Halen aktif olarak bu alanda bilirkişilik yapmaktayım.

Blog genel olarak önemli gördüğüm güncel haber - bilgi, kullanıcı deneyimleri veya ileride işime yarayacağını düşünerek kendime not şeklinde yazılara yer verdiğim bir blogdur. Blogdaki yazılar (bültenler hariç) tamamen bağımsız düşüncelerimi içermektedir. O nedenle yazılan yazılar hakkında yazıda yanlış bilgi verilmemişse lütfen değiştirme talebinde bulunmayınız.

Ayrıca blogda her ne kadar zaman zaman bilişim dünyası için içeriklere yer verilse de genel olarak toplumun büyük bölümünü oluşturan bilişim dünyasına merakı olmayanları bilgilendirmek için herkesin anlayabileceği anlatımlar ile oluşturulan içerikler yer alır. Kısaca son kullanıcılara hitap eden bir sitedir. Son olarak her ne kadar özgün içerikler de oluştursam da ben artık kendimi blogger olarak değil haberdar eden, haber ileten olarak tanımlıyorum.

Uzun yıllar sistem güvenliği, donanım, server kurulumları, database ve mobil teknolojiler üzerine eğildikten sonra son dönemde web sitelerinin SEO ayarları, Youtube Kanalları SEO ayarları, wordpress site kurulumu, blogger site kurulumlarını yapmaktayım. Hosting gerekmemesinden maliyetinin çooooook düşük olması ve arkasında Google olması nedeniyle web sitelerini mümkün olduğunca blogger tabanlı yapıyorum. Özel ihtiyaçlar için ise wordpress v.s. sistemleri kullanıyorum

2022 yılında son çalışmalarını yaptığım siteler;
https://www.mrgrup.com -Blogger tabanlı hostting gerekmiyor
https://www.babacancigkofteaydinlikevler.com - Blogger tabanlı hostting gerekmiyor
https://www.babacancigkoftepursaklar.com - Blogger tabanlı hostting gerekmiyor
https://www.dunyaduzcegunleri.com -Blogger tabanlı hostting gerekmiyor
https://www.duzcebereketfestivali.com - Blogger tabanlı hostting gerekmiyor
https://www.duzcekentkonseyi.com - Blogger tabanlı hostting gerekmiyor
https://ortakoy54.blogspot.com - Blogger tabanlı hostting gerekmiyor
https://dizdarkaynak.blogspot.com - Blogger tabanlı hostting gerekmiyor
https://meshurortakoytostcusu.blogspot.com - Blogger tabanlı hostting gerekmiyor
https://www.kozasepeti.com - Blogger tabanlı hostting gerekmiyor

Blog'u web sitesi ve sosyal medya hesapları haricinde takip edebileceğiniz yerler

Takip edebileceğiniz hesaplarım