T.C. Başbakanlık Yatırım Ajansı Mobil Cihazlarda


T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı için Simternet tarafından geliştirilen iOS ve Android uygulamaları, kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Türkiye’nin sunduğu yatırım olanaklarını küresel iş dünyasına tanıtma ve yatırımcılara Türkiye’ye yapacakları yatırımların her safhasında destek verme görevini üstlenmiş olan T.C.  Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın (TYDTA) kurumsal web sitesinden sonra resmi mobil uygulaması da Simternet tarafından geliştirilerek yayına alındı.

Mobil çözümler konusunda uzmanlaşan Simternet’in sunduğu uygulamada;
  • Türkiye’nin yatırımcılar için neden bir cazibe merkezi olduğu hakkında açıklamalar
  • Yatırım potansiyeli en yüksek sektörler
  • Türkiye hakkında detaylı rakamsal ve istatistikî bilgiler
  • Türkiye’deki teknoparklar, sanayi bölgeleri ve serbest bölgelerin yatırımcılara sunduğu olanaklar ve avantajlar
  • Türkiye’nin elverişli coğrafi konumu ve demografik yapısına ait veri ve istatistiklerle birlikte diğer Avrupa ülkeleriyle iş gücü piyasası karşılaştırmaları
  • Türkiye’ye Uluslararası Doğrudan Yatırım (UDY) girişleri hakkında yıl, sektör ve ülke bazında bilgiler
  • TYDTA’nın destek verdiği ya da aktif olarak rol aldığı yatırım projeleri ve iş birliği anlaşmaları
gibi yatırımcıların ilgisini çekecek birçok içeriğe yer verildi.

Hem iOS hem de Android cihazlar için geliştirilen uygulamalarda, içeriklerin Türkçe ve İngilizce olarak takip edilmesine olanak tanıyor. TYDTA’nın kurumsal web sitesinde öne çıkan başlıklar internet bağlantısı gerektirmeden uygulama üzerinden okunabiliyor.

Simternet, uygulamaların yanı sıra, Ajansın kurumsal web sitesini de yenileyerek mobil cihazlara tamamen uyumlu hale getirdi. TYDTA’nın kurumsal web sitesinin yayına girişinin üçüncü yılında mobil uygulama geliştirme fırsatından dolayı gurur duyduklarını dile getiren Simternet Genel Müdürü Ataol Ay, tek bir yönetim paneli üzerinden web, iOS, Android ve mobil sitelerin yönetiminin gerçekleştirilebildiği bir ortam hazırladıklarını ifade etti. Projemiz, Dünya Bankası’nın Nisan 2012’de yayınladığı ve yatırım ajanslarını değerlendirdiği raporda Avrupa ve Asya Merkez olarak değerlendirilen bölgede en iyi web sitesi olarak gösterilmişti.” diyen Ay, aynı başarının mobil uygulamalarda da tekrarlanacağına olan inancını dile getirdi ve ekledi: “Mobil uygulamanın tanıtımının ardından Türkiye’ye gelecek yatırımcıların da sayısının paralel olarak artacağına inanıyoruz.”

Uygulamanın iOS sürümü için buraya tıklayınız.
Uygulamanın Android sürümü için buraya tıklayınız.
Web sürümü: http://www.invest.gov.tr


T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Hakkında

T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yurt dışındaki yatırımcılara yatırımlarına yönelik her tür desteği sunan, doğrudan Başbakanlığa bağlı bir kuruluştur. İşletmelerin farklılık gösterebilen ihtiyaçlarına yönelik olarak uyarlanabilen uzman hizmetleri ile Türkiye’de yatırım yapan uluslararası yatırımcıların başarılarını en üst seviyelere taşır. Yatırım Ajansı, uluslararası yatırımcılara Türkiye’de yeni bir yatırım yapmak ya da mevcut yatırımlarını genişletmek için gerekli tüm desteği verir ve güncel bilgileri sağlar. Yatırım Ajansı, yabancı yatırımcıların projeleri için koşulları en elverişli hale getirmeye yönelik olarak birçok kilit alanda katma değer sağlayan hizmetler sunar. Ayrıntılı bilgiye www.invest.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar