Kamu-BİB18 Etkinliği 19-22 Mayıs 2016 Tarihlerinde

Kamu-BİB18 Etkinliği 19-22 Mayıs 2016 Tarihlerinde
TBD Kamu-BİB’18, Ülkemizin Bilgi Toplumuna Dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 2023 ve Ötesi: “Akıllı Üretim, Verimli Devlet” ana teması ile yapılıyor.

Etkinlikte; büyük veri ve kamu verisi ile akıllı uygulamalar, projeler, destekler ve mevzuat konuları davet edilen konuşmacılar ve katılımcılar tarafından değerlendirilecektir. Etkinlik sonrası daha önceki dönemlerde olduğu gibi bilgi toplumu çalışmalarına katkı verecek tespit ve öneriler davetli üst yöneticilerle paylaşılacaktır.

Katılım : Her sene olduğu gibi bu sene de 400'ün üzerinde Kamu, Üniversite ve Özel Sektör Bilişim Merkezi Yöneticisi ile kamu üst düzey yetkilileri katılacaktır.

TBD Kamu-BİB’18 Çalışma Grupları:

• Kamu Verisi Kullanılarak Geliştirilen Akıllı Uygulamalar
• Kamu Verisinin Paylaşılması Politika ve Mevzuatı
• Kamu BT Projelerinin Yarattığı Ekonomik Değer
• Büyük Veri Uygulamaları

Etkinlik Kapsamı : Etkinlikte, öne çıkan ve katma değeri yüksek kamu projelerine yer verilecek olup, ülkemizin bilişimine yön veren davetli konuşmacıların katılacağı paneller düzenlenecek ve bu paneller öncesi TBD Kamu-BİB bünyesinde oluşturulan 4 çalışma grubu raporlarını sunacaktır. Her panelimizde kamu, üniversite ve özel sektör temsilcileri konu ile ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaşacaktır. Günümüzün en önemli teknolojisi durumunda olan “Büyük Veri” ayrı bir panelde ele alınacak ve yaptığı işlerle büyük veri teknolojileri konusunda öncü özel sektör temsilcilerinin politika belirleyici görüşleri paylaşılacaktır.

İşbirliği Platformu: TBD Kamu-BİB’18 etkinliği TBD Sayısal Gündem 2020 Uzmanlık Grupları’nın TBD Kamu-BİB Çalışma Gruplarına verdiği katkı ile her sene daha etkin raporlar ortaya koymaktadır.

Her zaman karar vericilerin yanında olmuş tek Kamu Yararına Dernek olan Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen TBD Kamu-BİB’18 etkinliğimizde sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Katılımınızı ve desteğinizi bekler, saygılar sunarız.

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ www.tbd.org.tr

TBD Kamu-BİB’18 Etkinlik Web Sitesi ve Sosyal Medya Sayfaları :

www.kamu-bib.org.tr
facebook.com/kamubib
twitter.com/kamubib

Takip ve Paylaşım Etiketleri : #KAMUBİB18 #2023veÖtesi #AkıllıÜretimVerimliDevlet

TBD Kamu-BİB’17 (2015) : http://kamu-bib.org.tr/kamubib-17

Yorum Gönder

0 Yorumlar