Nokia 3310 yenilen versiyonu ile 2017'nin 2. çeyreğinde raflarda

Mobil Dünya Kongresi’nde üç yeni Android akıllı telefon tanıtan Nokia, 3310'un yeniden hayat bulan renkli versiyonu ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Tüm telefonlar, 2017'nin 2. çeyreğinde tüm dünyada raflardaki yerini alacak

Yeni Nokia akıllı telefonların tümü Android™ Nougat işletim sistemiyle çalışıyor ve sade, güvenli ve güncel bir deneyim sunuyor. Nokia akıllı telefon serisinin tamamında Google Assistant yer alacak. Bugün ayrıca bir klasik de geri dönüyor ve tasarımındaki modern dokunuşla yeniden doğan ikonik Nokia 3310 tüketicilerle buluşuyor.

Duyurusu yapılan ürün ailesi, yalnızca üst düzey amiral gemisi cihazları kullananların değil, her kullanıcının birinci sınıf kaliteye erişmesi gerektiğin ortaya koyuyor. Akıllı telefon deneyimini her düzeyde geliştirmeye odaklanan ve iyi düşünülmüş bir tasarımın yanı sıra her teknik bileşen, kullanıcıların günlük yaşamına en çok faydayı sağlamak üzere telefon tasarımına entegre edildi. Tanıtılan seri, Nokia telefonların geçmişten günümüze gelen kalite, sadelik ve güvenilirlik özelliklerinden yararlanılarak yeni nesil hayranlarına göre tasarlandı.

Kullanıcıları sade, yalın ve karmaşadan uzak bir Android deneyimi bekliyor. Her ay güvenlik güncellemelerinin yanı sıra en son Google hizmetleriyle donatılan Nokia akıllı telefonlar, güvenli ve güncel olmanın rahatlığını sunuyor. Ayrıca yeni Nokia akıllı telefonlarda, daha iyi bir Android deneyimi için Google’ın en son inovasyonu Google Assistant bulunuyor.

Yılan geri dönüyor
Bununla birlikte, Nokia’nın dünyaca ünlü oyunu Yılan’ın (Snake) yeni versiyonu, Facebook’un Instant Games deneyiminin bir parçası olarak Messenger ile kullanıcıların hayatına geri dönüyor. Yeni ücretsiz Snake oyunu, arkadaş gruplarıyla oynanmak üzere tasarlandı ve öncekine kıyasla daha da fazla keyif alınacak hale getirildi.

Android işletim sistemiyle çalışan ve Mobil Dünya Kongresinde bugün duyurusu yapılan yeni Nokia serisi akıllı telefonların özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor:

Nokia 6 tüm dünyada - Üstün işçilik, farklılaşmış tasarım, dinleyiciyi içinde hissettiren ses, etkileyici parlaklık ve renklere sahip 5,5 inç tam HD ekran özellikleriyle Nokia 6, birinci sınıf bir akıllı telefon deneyimi yaşatıyor. Nokia 6 monokok gövdesi, tek bir 6000 serisi alüminyum bloktan üretildi. Çift hoparlörlü akıllı ses amplifikatörü, kullanıcıların daha derin bir bas ve eşsiz netlik deneyimi yaşamalarını sağlarken, Dolby Atmos® ilginç bir eğlence deneyimi sunuyor. Mat Siyah, Gümüş, Mavi ve Bakır olmak üzere dört renk seçeneği bulunan Nokia 6, bu yılın ikinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak.

Nokia 6 Arte Black Limited Edition - Dünya çapındaki Nokia 6 portföyünü taçlandırıyor. 64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM ile bu sınırlı üretim telefonlar, Nokia 6 ailesinin en iyi özelliklerine sahip olarak siyah, çarpıcı ve parlak bir pakette geliyor.

Nokia 5 - Avucunuzun içindeki zarif ve kompakt akıllı telefon Nokia 5, Corning® Gorilla® Glass ile lamine edilmiş 5.2 inç IPS HD ekranla sorunsuz uyum sağlayacak, 6000 serisi alüminyum tek bir bloktan hassas bir şekilde tasarlanmış olan mükemmel bir gövdeye sahip. Qualcomm® Adreno 505 grafik işlemcisi ve Qualcomm® SnapdragonTM 430 mobil platformdan gücünü alan Nokia 5, dayanıklı yapısal bütünlük, detaylarda gizli özen ve üst düzey amiral gemisi telefon kalitesi gibi özellikleri herkes için erişilebilir kılıyor. Mat Siyah, Gümüş, Mavi ve Bakır olmak üzere dört renk seçeneği bulunan Nokia 5, bu yılın ikinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak.

Nokia 3 – Kattığı eşsiz değerle birlikte üstün bir deneyim sunmak için tasarlanan çarpıcı yeni bir akıllı telefon. Yüksek hassasiyetle tek parça alüminyumdan üretilmiş çerçeve, Corning® Gorilla® Glass ile güçlendirilen 5 inç ekran ve özenle entegre edilmiş 8 MP geniş açılı ön ve arka kamera ile Nokia 3, kompakt ve zarif formu içinde birinci sınıf, kaliteli bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Nokia 3’ün Gümüş Beyaz, Mat Siyah, Mavi ve Bakır Beyaz olmak üzere dört farklı renk seçeneği bulunuyor.

Efsane raflardaki yerini alıyor
Nokia 3310 - Modern klasiğin yeniden doğuşu. İnce, hafif ve son derece dayanıklı Nokia 3310, tüm zamanların en çok satan telefonu özelliğine sahip bir klasiğin modern formda geri dönüşünü simgeliyor. İnanılması güç 22 saatlik konuşma süresi ve bir aylık bekleme süresine sahip Nokia 3310'un canlı, renkli ve modern tasarımı, onu bugünün modern dünyasına taşıyor. Parlak kaplamalı Sıcak Kırmızı ve Sarı ile mat kaplamalı Koyu Mavi ve Gri olmak üzere Nokia 3310, dört farklı renkte kullanıcılarla buluşuyor.Aksesuarlar – İkonik tasarım felsefesiyle üretilmiş Nokia aksesuarlarından oluşan portföy de tanıtıldı. Bu akıllı telefonlara mükemmel bir şekilde eşlik etmesi için Nokia aksesuarları portföyünde, çeşitli kulaklıklar, taşınabilir ve Bluetooth hoparlörler, araç içi şarj cihazları, kasalar ve ekran koruyucuları bulunuyor.

Nokia ruhuyla eşsiz deneyim
Piyasaya geri dönen Nokia hakkında bilgiler veren HMD Global’in CEO’su Arto Nummela şunları söyledi:

“Nokia on yıllardır küresel olarak en simgesel ve tanınmış telefon markalarından biri olmuştur. HMD faaliyete geçtiğinden bu yana kısa bir süre içinde çok sayıda olumlu tepki aldık. Herkes bu sonraki dönem için heyecanımızı paylaşıyor. Bugünün tüketicileri her zamankinden daha fazla gelişmiş sezgilere sahip ve beklentileri daha yüksek; bu nedenle bizim için her zaman daha öncelikli olacaklar. Dünya standartlarındaki üreticileri, işletim sistemlerini ve teknoloji ortaklarını bir araya getirme konusundaki çabalarımız; ilk küresel akıllı telefon portföyümüzü Nokia ruhuyla, gururla duyurmamızı ve herkese en iyi deneyimi sunmamızı sağlıyor.”

Stratejik ve anlamlı ortaklıkların hem ürünlerin hem de üretimin başarısı için hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan HMD Global’in Başkanı Florian Seiche ise sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"Aynı ölçüde, tüm hayranlarımıza ulaşmak ve onlara hizmet edebilmek için piyasa düzeyinde doğru türde ortaklıklar kurmayı taahhüt ediyoruz. Şimdiye kadar dünya çapında karşılaştığımız operatörler ve perakendecilerden aldığımız teşvik, destek ve ilgi bizi mutlu etti. İlk akıllı telefon ailemiz için heyecan ve beklenti çok büyük oldu. Hayranlarına nokia.com/phones adresi üzerinden yeni ürün yelpazesi hakkında bilgi taleplerini kaydetme olanağını sunmaktan mutluluk duyuyoruz."

Teknoloji Nokia ile demokratikleştiriyor
“Nokia telefonlar, insanların gerçek duygularını harekete geçiriyor; insanlar bu telefonları güzel tasarımları, ince işçilikleri ile birlikte güvenebileceğiniz dayanıklılıklarıyla da tanıyorlar” diyerek sözlerine başlayan HMD Global’in Baş Ürün Yöneticisi Juho Sarvikas, sözlerine şöyle devam etti:

“Yeni portföyümüz, bu klasik Nokia özelliklerini, sınıfının en iyisi Android performansı ve yeni bir işçilik seviyesi ile birleştiriyor. Nokia 3310’a da karşı koyamadık. Sadık Nokia telefonu hayranlarını ödüllendirmek ve zengin miras, inovasyon ve modern tasarımın bir arada olabileceğini göstermek istedik. Aslında bu, ürün yelpazemizde uçtan uca salt Nokia deneyimini sağladığımızdan emin olmakla ilgili bir şey. Ayrıca herkesin, genelde sadece amiral gemisi cihazlar için düşünülmüş üstün kaliteyi ve ayrıntılara gösterilen dikkati deneyimleme hakkı olduğunu düşünüyoruz. Yeni Nokia akıllı telefon yelpazemiz ile teknolojiyi demokratikleştireceğiz ve bu deneyimi herkese yaşatacağız.”

Günümüzde tüketicilerin güvenebilecekleri markalarla ilişki kurmak istediklerini dile getiren HMD Global’in Baş Pazarlama Yöneticisi Pekka Rantala, “Nokia markasının 150 yılı aşkın bir süredir sahip olduğu miras, bambaşka bir deneyim vadediyor. Bu deneyimi yeni nesil hayranlara tanıtmanın gururunu yaşıyoruz. Yeni Android Nokia akıllı telefon portföyümüz, ikonik Nokia 3310'un geri dönüşü ile birlikte, gerçek bir Nokia telefonu deneyiminin ayırıcı özelliklerine duyduğumuz saygının, tutkunun ve taahhüdün bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor."

Nokia Technologies’in Geçici Başkanı Brad Rodrigues ise şunları söyledi:
"HMD'nin yarattığı şey dikkate değer. Nokia'nın tanınmış standartlarına uygun yeni bir akıllı telefon ailesinin piyasaya çıkışını görmekten ötürü çok heyecanlıyız. Güçlü tasarım ve kalitelerinin dünyanın her yerindeki Nokia hayranlarına hitap edeceğine inanıyoruz ve Nokia 3310'un dönüşü bizi de mutlu ediyor!"

HMD ile Nokia 6 ve Nokia 5 için iş birliği yapmalarından dolayı duydukları mutluluğu dile getiren Qualcomm EMEA’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanı Enrico Salvatori, “Gelecekteki cihazlar için HMD ile yakından çalışmak için sabırsızlanıyoruz. Nokia markası, mobil teknolojinin gelişmesinde zengin bir mirasa sahip ve yeni Nokia akıllı telefonlarının satışa sunulduğunu görmek çok hoş” dedi. Salvator, cihazların işlemcileriyle ilgili bilgi verdi:

“Her iki cihaz da akıllı telefonlar için zengin bir özellik seti sunan Qualcomm Snapdragon ™ 430 mobil platformu ile çalışıyor. Entegre X6 LTE, çift görüntü sinyal işlemcileri ile son kamera teknolojisi, yeni nesil Qualcomm® Adreno 505 GPU; bütün bunların hepsi Snapdragon 430’un pil ömrünü kısaltmadan hızlı indirmeleri ve karşıya yüklemeleri, çarpıcı grafikleri ve fotoğrafları desteklediği anlamına geliyor.”

Yeni Nokia akıllı telefon ve temel fonksiyonlu telefon portföyü, Mobile World Congress'de Salon 3, stant 3A’da sergileniyor. Seri, tüm yerel piyasalarda 2017’nin ikinci çeyreğinde temin edilebilecek. Nokia telefonlarının tüm çeşitleriyle ile tanışmak için Nokia standında HMD’yi ziyaret edebilir, www.nokia.com/phones adresini kullanabilirsiniz.


Yorum: Yukarıdaki bültende de verildiği gibi özellikle Nokia 3310 bende hayal kırıklığı yarattı. 2MP kamera olmasa da olurdu. Bana göre yeni 3310'da klasik tasarım esnetilerek genel hatları bozulmadan dokunmatik ekran, en az 5MP kamera, en az 3G, whatsapp, twitter, youtube, instagarm ve facebook lite kullanılabilir olmalıydı. Aşağıdaki videoda da göreceğiniz gibi klasik hatlar bozulmadan ekran büyütülmüş ama biraz daha büyütülüp bahsettiğim şekilde olabilirdi.

Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. Aslında fiyatı makul ama bize gelene kadar 400-500 TL'yi bulur herhande

    YanıtlaSil