Yeni Fikirler Yeni İşler’in (YFYİ) 2017 başvuruları 20 Mart’a kadar devam edecek #yfyi

Yeni Fikirler Yeni İşler’in (YFYİ) 2017 başvuruları 20 Mart’a kadar devam edecek
ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu sene 13.’sü düzenlenen “Yeni Fikirler Yeni İşler”in, 2017 yılı için başvuru dönemi başladı. 13 yıldır Türkiye’nin birçok yerindeki girişimcilere iş fikirlerini gerçekleştirme imkanı sunan “Yeni Fikirler Yeni İşler” hızlandırma programı, hem henüz fikir aşamasındaki girişimcilere hem de henüz yolun başında olan şirketlere iş fikirlerini geliştirmeleri için destek oluyor. YFYİ’ye başvurmak isteyen girişimcilerin 20 Mart 2017, saat 24.00’e kadar http://yfyi.odtuteknokent.com.tr/ adresini ziyaret ederek başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Girşimcilere Silikon Vadisi’nde Ofis Fırsatı
YFYİ’nin başvuru aşamasından sonra başarılı bulununan girişimler, Türkiye’de gerçekleşecek ön-hızlandırma ve eğitimler ile yedi haftalık Amerika kampına hazırlanıyor. Bu yedi haftalık süreci başarıyla tamamlayan girişimler Silikon Vadisi ekosisteminde yoğun eğitim, mentorluk ve network faaliyetleri gerçekleştirerek ABD piyasasına girişlerini hızlandırıyor.

YFYİ’de her sene olduğu gibi fikir aşamasındaki girişimlere “TÜBİTAK BİGG Teknogirişim Sermaye Desteği” ile T-BIGG programı kapsamında 150.000TL teşvik fırsatı sunulurken, YFYİ’den başarıyla mezun olan girişimler de ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde ve ODTÜ TEKNOKENT’in San Francisco Merkezi T-JUMP’ta bir yıl ücretsiz ofis sahibi olma şansını elde ediyor.

YFYİ bugüne kadar 2 milyon dolar çekirdek sermaye desteği sağladı.
13 yılda 6500 teknoloji temelli iş fikrinin değerlendirildiği YFYİ’de, bugüne kadar başarılı olan iş fikirlerine toplamda 2 milyon dolar çekirdek sermayesi verildi. 110’dan fazla patent başvurusu yapılan, doğrudan ve dolaylı olarak 200’den fazla teknoloji tabanlı şirketin kurulmasına ve 750’den fazla kişiye istihdam yaratılmasına destek olan YFYİ’de, birçok teknoloji temelli şirketin kurulmasına destek olundu ve yurt dışından destek almaları sağlandı.

2017 YFYİ Hakkında
Geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de hem fikir aşamasındaki girişimlere hem de şirketleşip, henüz tam olarak büyüyemeyen şirketlere destek olan YFYİ, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak değerlendirmelere başvuru süresinden itibaren başlıyor ve başarılı görülen projelere ODTÜ TEKNOKENT’in San Francisco’daki hızlandırma merkezi T – JUMP Ventures’dan online eğitim ve mentorluk desteği alıyor. Bu online eğitimi başarıyla tamamlayan girişimler ise, T – JUMP Ventures’in Amerika’daki eğitimine hak kazanıyor.

YFYİ hızlandırma programında değerlendirmeye alınan ve başarılı görülen projelerle gerçekleştirilecek “Demo Günü” ise 14 Ekim’de ODTÜ TEKNOKENT’te düzenlenecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar