Adobe Photoshop CC Güncellemesi, Tasarım Dünyasına 3D Baskıyı Getiriyor

Adobe Photoshop CC Güncellemesi, Tasarım Dünyasına 3D Baskıyı Getiriyor
Adobe bugün, Adobe® Photoshop® CC'deki yeni 3D baskı özelliklerini açıkladı. Photoshop CC, 3D baskı sürecini ciddi anlamda basitleştirerek bir 3D model yazdırmak isteyen herkes için önemli bir araca dönüşüyor.  Adobe Creative Cloud için yayınlanan büyük güncellemenin bir parçası olarak Photoshop CC'ye entegre edilmek suretiyle hizmete sunulan yeni 3D baskı özellikleri, Creative Cloud üyelerinin kolay ve güvenilir bir şekilde 3D tasarımlar üretebilmesini, düzeltmesini, önizleme yapabilmesini, hazırlayabilmesini ve yazdırabilmesini mümkün kılarak 3D baskı pazarında büyük ilerleme sağlıyor.

Yeni 3D baskı özellikleri aynı zamanda kreatiflerin sıfırdan 3D tasarımlar oluşturmasına ya da var olan 3D modellerin iyileştirilmesine ve alışılmış Photoshop araçları ile güzel, baskıya hazır 3D modeller üretmesine yardımcı oluyor. Otomatik mesh tamiri ve destek yapısı üretimi, modellerin güvenilir bir şekilde üretilmesini sağlarken, doğru önizlemeler kreatiflerin baskı işlerini güvenle teslim edebilmesine olanak tanıyor.

Adobe, Creative Media Solutions başkan yardımcısı Winston Hendrickson şunları söylüyor: “Photoshop CC'deki yeni 3D baskı özellikleri, herkes için 3D modellerin basılmasındaki tahmine dayalı işleri ortadan kaldırıyor. Eskiden, 3D modelleme araçları ile üretilen içerik ile yüksek kaliteli sonuçlar sunmak için 3D yazıcıların ihtiyaç duydukları arasında bir boşluk vardı. Artık, Photoshop CC'de sadece 'Yazdır' seçeneğini tıklatmak, 3D tasarımları fiziksel dünyaya getirebiliyor.”

Photoshop CC Yeni Ortaya Çıkan 3D Baskı Ekosistemini Destekliyor

Photoshop CC'nin bugünkü sunumu ile tasarımlar lokal olarak bağlanmış bir 3D yazıcıda ya da popüler çevrimiçi 3D baskı servislerine bütünleşik erişim aracılığıyla yazdırılabilir. Photoshop CC, MakerBot Replicator gibi en popüler masaüstü 3D yazıcıları destekler. Aynı zamanda 3D bazı topluluğu ve pazar yeri olan Shapeways'te bulunan seramik, metal ve renkli kumtaşı gibi yüksek kaliteli malzemelerin tümü için destek sunar.  Photoshop kullanıcıları ayrıca artık 3D modellerini Sketchfab 3D yayınlama hizmetine direkt olarak yükleyebilir ve bunları Sketchfab'ın etkileşimli 3D görüntüleyicisini kullanarak Behance profillerine ekleyebilir.
  • Shapeways CEO'su ve Kurucu Ortağı Peter Weijmarshausen şunları söylüyor: "3D içeriği yüksek yaratıcılığa sahip kullanıcılara sunmaya başlarken Adobe ile ortaklık kurduğumuz için heyecan duyuyorum. 3D baskıyı dünyanın her yerindeki insanlar için erişilebilir ve satın alınabilir kılmaya odaklanıyoruz. Adobe ile bir ekip olduk ve Shapeway'in yüksek kaliteli baskı teknolojilerini kullanarak tasarımcıların ve kreatiflerin fikirlerini gerçeğe dönüştürmesini kolaylaştırıyoruz.
  • MakerBot CEO'su Bre Pettis şunları söylüyor: "Adobe Photoshop'un bu büyük adaptasyonu ile bu duyuru, çok sayıda insanın 3D modelleme araçlarına erişime sahip olacağı anlamını taşıyor. "İnsanların Adobe Photoshop ile neler tasarlayacaklarını ve MakerBot Replicator 3D yazıcı ile neler ortaya çıkaracağını görmek için sabırsızlanıyorum!

Tasarımcılar için Çarpıcı 3D Kreasyonlar Artık Ulaşılabilir Durumda

3D baskı, doğru ve zorlayıcı prototiplerin ve son tasarımların üretilmesini sağlar ve mimari, kuyumculuk, film ve animasyon gibi pek çok kreatif alanda kullanılır.
  • Paul Liaw, mücevher tasarımcısı ve heykeltıraş: "Tasarım sürecim Adobe Photoshop CC'deki yeni 3D baskı destek seçenekleri ile çok daha kolaylaştı. Mücevher tasarımlarımın güzel görünmesini sağlayabildiğim gibi basılabilir eşiğin altına düşmeden en az miktarda malzeme kullanarak süreci otomatikleştirebiliyorum; bu bir ileri bir geri durumu eskiden zamanımın yüzde seksenini alıyordu!"
  • Bir ürün geliştirme şirketi ve 3D baskı uzmanı FATHOM'da endüstriyel tasarımcı olan Veronica De La Rosa şunları söylüyor: "Fathom'da, gelecek nesil ürünlerin üretimine yardımcı olmak için en yenilikçi şirketlerin bazılarıyla çalışıyoruz. Photoshop CC kullanarak, yeni 3D baskı özellikleri sorunları azaltıyor ve müşterimizin 3D modellerinin son baskıdan önce doğru bir şekilde gösterimini sağlıyor. Bu müşteri iletişimimizi hızlandırdığı, hem bizim için hem de daha önemlisi müşterilerimiz için zaman ve para tasarrufu sağladığından oldukça faydalı oluyor.

Adobe 2014'e Temel Tasarım Araçlarındaki Yeniliklerle Başlıyor

Adobe bugün aynı zamanda, büyük Creative Cloud sunumunun bir parçası olarak temel tasarım uygulamaları ve hizmetlerindeki yeni özellikleri sundu.  Photoshop CC'deki ek yeni özellikler arasında, bir nesnenin görüldüğü bakış açısını değiştiren çığır açan Perspektif Eğme özelliği ve eğer referans dosyası değişirse son tasarımı otomatik olarak güncelleyerek işbirliğini ciddi anlamda geliştiren Bağlantılı Akıllı Nesneler var.  Diğer yandan Adobe Illustrator® CC ve InDesign® CC'deki yeni özellikler, tasarımcıların Adobe Typekit yazı tipi hizmetine sorunsuz bağlantı kurarak çalışma biçimlerinde bir devrim yapıyor.  Artık Typekit yazı tiplerini baskı projelerine, PDF dosyalarına ve DPS uygulamalarına entegre etmek mümkün. Bundan başka, InDesign CC'deki yeni özellikler eksik yazı tipi hataları kaynaklı sorunları, Typekit masaüstü yazı tipi kütüphanesinde seçenekler için arama yaparak azaltıyor. Bugünkü güncellemede yer alan onlarca yeni ve geliştirilmiş özellik ve hizmet, tasarımcıların ve diğer kreatif profesyonellerin daha sezgisel ve verimli çalışmasına yardımcı olacak.

Photoshop CC hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.adobe.com/photoshop ve http://tv.adobe.com/go/21862 adreslerini ziyaret edin. Bugünkü Adobe Creative Cloud sunumu hakkında daha fazla bilgi almak için şu adresi ziyaret edin:http://blogs.adobe.com/creativelayer/?p=4791.

Yorum Gönder

0 Yorumlar