Instagram, 11 Mayıs 2016 itibariyle imajını değiştirdiğini açıkladı

Instagram, 11 Mayıs 2016 itibariyle imajını değiştirdiğini açıkladı
Instagram’ın imajına yapılan yenilikler arasında yeni ikon, yeni tasarım ile Boomerang, Hyperlapse ve Layout için ortak ikon seti yer alıyor. Instagram’ın tasarımı da fotoğraf ve videoları öne çıkaracak şekilde sadeleşti.

Fotoğraf düzenleme ve paylaşma platformu olarak ortaya çıkan Instagram, 5 yıldır daha zengin bir deneyim için Explore, Boomerang ve Layout gibi araçları kullanıma sundu.
Instagram’da yapılan değişikler şöyle:
  • Eski uygulama ikonundan esinlenen yeni ikon, daha çok yönlü bir kamerayı temsil edecek şekilde değiştirildi. İkonda yer alan gökkuşağı da gradyan şeklinde Instagram’ın bir parçası olmaya devam ediyor.
  • Ürün ailesi (Hyperlapse, Layout, Boomerang) için artık ortak bir logo seti bulunuyor.
  • Kullanıcı arayüzü ve yazı tipinde fotoğraf ve videoları daha çok ortaya çıkarmaya yönelik değişiklikler yapıldı. Değişiklikler sadece tasarımsal boyutta ve Instagram’ın kullanım şeklini ve özelliklerini değiştirmeyecek.
Yeni Instagram logosu, ürün ailesi logo seti ve kullanıcı arayüzünün görselleri ekte, konuyla ilgili daha fazla bilgi http://blog.instagram.com/post/144198429587/160511-a-new-look adresinde yer alıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar