Medya Dijital Varlık Reytingi: Medya dijital varlıklarını nasıl kullanıyor?

Türkiye'de ve dünyada ilk kez uygulanan Dijital Varlık Reytingi bu kez medyanın dijital varlıklarını değerlendirdi. Toplamda 108 televizyon, radyo, gazete ve haber sitesinin değerlendiğildiği Medya Dijital Varlık Reytingi ile dijital varlıkların sahipliği, etkin ve etkili kullanımı incelendi.

Medyanın Dijital Varlık Reytingleri açıklandı

Geleneksel medyanın gitgide vatandaş gazeteciliği tarafından test edildiği günlerden geçiyoruz. Medya kurumlarının dijital varlıkları işte tam bu dönemde daha anlamlı hale geliyor.

Dijital diplomasi ve dijital varlık reytingi konusunda dünya çapında otoritelerden kabul edilen Diplomacy.Live, Marketing Türkiye işbirliği ile, Türkiye’de ulusal yayın yapan 30 televizyon, 30 radyo, 38 gazete ve 10 haber sitesini kapsayan Medya Dijital Varlık Reytingi’ni açıkladı.

Medya Dijital Varlık Reytingi’nin televizyon bölümü için 23 alanda 146 kategoride, radyolar için 25 alanda 138 kategoride, gazeteler için 30 alanda 143 kategoride, haber siteleri için 17 alanda 118 kategoride değerlendirmeler yapıldı.

Bu parametreler kapsamında dünyada ilk kez her yönüyle puanlanan dijital varlıklar 3 ana mecra olan internet sitesi, sosyal medya hesap ve sayfaları, mobil uygulamaları kapsıyor. Dijital Varlık Piramidi’ndeki tüm katmanların ağırlıklandırılarak sıralandığı Medya Dijital Varlık Reytingi için toplamda 108 medya kuruluşu değerlendirildi.

Medya Dijital Varlık Reytingi Websitesi: http://Medya.Diplomacy.Live

DİJİTAL VARLIKLARINI EN İYİ KULLANAN TELEVİZYON NTVSPOR


Medya Dijital Varlık Reytingi


Televizyon kategorisinde NTVSPOR 64,59 puan ile BB+ reyting alarak ilk sırada yer aldı. 62,21 puan alan CNNTÜRK BB- reytingiyle ikinci, 60,56 puan alan ATV ise BB-- reytingi ile üçüncü sırada yer aldı. Ayrıntılı bilgi http://medya.diplomacy.live/medya-dijital-varlik-atlasi/

DİJİTAL VARLIKLARINI EN İYİ KULLANAN RADYO RADYO 7
Medya Dijital Varlık Reytingi


Radyo kategorisinde Radyo7 55,09 puan ile B- reyting alarak ilk sırada. 51 puan alan Radyo Fenomen CCC++ reytingiyle ikinci, 50,12 puan alan Radyo Viva ise yine CCC++ reytingi ile üçüncü oldu. Ayrıntılı bilgi http://medya.diplomacy.live/radyo-dijital-varlik-atlasi/

DİJİTAL VARLIKLARINI EN İYİ KULLANAN GAZETE MİLLİYET
Medya Dijital Varlık Reytingi


Gazetelerde Milliyet 59,46 puan ve B++ reytingi ile dijital varlıklarını en iyi kullanan gazete oldu. Yeni Şafak 54,11 puan ve B- reytingi ile ikinci, Gazete Habertürk ise 51,69 puan ve CCC++ reytingi ile üçüncü sırada yer aldı. Ayrıntılı bilgi http://medya.diplomacy.live/gazete-varlik-atlasi-medyadvr/

DİJİTAL VARLIKLARINI EN İYİ KULLANAN HABER SİTESİ HABERLER.COM
Medya Dijital Varlık Reytingi


Haber siteleri kategorisinde Haberler.com, 58,7 puan ve B++ reytingi ile dijital varlıklarını en iyi kullanan haber sitesi oldu. Haber7.com, 55,62 puan ve B- reytingi ile ikinci sırada yer aldı. Diken.com.tr ise, 53,43 puan ve B-- reytingi ile üçüncü oldu. Ayrıntılı bilgi http://medya.diplomacy.live/haber-sitesi-dijital-varlik-atlasi/

“MEDYANIN GELİŞMESİ İÇİN BENZERSİZ BİR ÇALIŞMA”

Dijital Varlık Reytingi’nin, markaların, kamu, özel ve sivil toplum kurumlarının, önemli kişilerin, medya kuruluşlarının dijital çağ ile başlayıp, bir sonraki aşama olan Endüstri 4.0’a kadar uzanan devamlılıkta kurumsal hazırlıklarının daha sağlıklı yürütülebilmesi için kılavuz niteliğinde olduğunu söyleyen Diplomacy.Live Direktörü Gökhan Yücel şöyle konuştu: “Medya Dijital Varlık Reytingi, rahatlıkla söyleyebilirim ki, Türk medyasının tam anlamıyla 360 derece dijital varlık tomografisini çekmektedir. Daha önce gerçekleştirdiğimiz ve hem Türkiye’de hem de dünyada ses getiren araştırmalarımızdan edindiğimiz tecrübeyi de fazlasıyla bu projemizde kullandık. Medya Dijital Varlık Reytingi’nin medya kuruluşlarımız için gerek dijital varlık sahipliği ve performans ölçümü, gerekse rakip analizi açısından paha biçilmez bir araç olacağına inanıyoruz.”

Yorum Gönder

0 Yorumlar