Türkiye'nin İlk İş Odaklı Dijital Tanışma Platformu: 12dakika.com


Türkiye’nin ilk dijital tanışma etkinliği '12dakika.com' sektör profesyonellerini, girişimcileri, yatırımcıları, eğitmenleri, networkünü geliştirmek isteyenleri özetle yeni fırsatlara göz kırpan herkesi etkileşimli online bir konferans temasıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

'İşini geliştirmek için 12 dakika yeter' mottosuyla hayata geçen Türkiye’nin ilk iş odaklı dijital tanışma etkinliği 12dakika.com ilk buluşmasını yapmaya hazırlanıyor. Yeni fırsatlar ve yeni networkler edinmek adına oluşturulan iş dünyası girişimi olarak hayata geçen 12dakika.com pandemi nedeniyle yapılamayan fiziksel buluşmaların yerini almaya aday.

Ziya Kızıltan ve Ömürden Sezgin’in öncülüğünde hayata geçen 12dakika.com, ilk buluşmasını 12 Aralık 2020 Cumartesi günü saat 12:12’de başlayacak ve 12 saat boyunca devam edecek. 80’den fazla uzman ve eğitmenin etkinliğe katılarak 12 dakikalık ilham veren, sektöre ışık tutan sunumlar yapacağı etkinlikte, platforma dâhil olan binlerce kişi, sektör uzmanları ile birebir görüşmeler yaparak tanışma ve iş birlikteliği geliştirme şansını yakalayacak.

İlk buluşmada 5 binden fazla katılımcıyı biraraya getirmeyi hedeflediklerini belirten Ziya Kızıltan ve Ömürden Sezgin, “İş hayatında 12’den vurmak istiyorsan, ne eksik ne fazla, 12 dakika sana yeter” diyorlar. Platforma dâhil olan herkes birbirinin profilini inceleyebiliyor. Kimlerle, hangi konularda görüşmek istediğini profilinde belirtebiliyor. Etkinlik tarihinden önce platformda karşılıklı profil incelemeleri ve platform üzerinden yazışmalar yapabiliyor. Taranılan profiller arasından seçilen kişilere mesaj yazılarak 12 dakikalık görüntülü görüşme daveti gönderiliyor. Karşı taraf da gönderilen mesajı okuyup profili inceledikten sonra görüşme talebini kabul ediyor ya da reddediyor. Kabul edilen görüşmeler takvimdeki en uygun 12 dakikalık aralığa yerleşiyor. Görüşme anında 12 dakikadan geri sayım başlıyor. Süre bittiğinde ise bu toplantı odası otomatik olarak kapanıyor. Etkinlik gününden önce profiller taranıp istenilen kadar toplantı organize etmek mümkün.

Canlı olarak katıldığımız konferanslardaki networking fırsatlarını dijitale taşımak isteyen girişimciler, ilk etkinliğini tüm markalar ve katılımcılar bu platformu deneyimlesin ve ortaya çıkan faydayı görsün diye genele açık ve ücretsiz olarak düzenliyor. Her ayın 12’sinde düzenli olarak farklı temalarda hayata geçirmek istedikleri bu dijital etkinliklerin ikincisini de 12 Ocak 2020 tarihinde e-ticaret ve e-ihracat odaklı gerçekleştirmeyi planlıyor.

12 Aralık tarihinde başlayacak olan ve 12.12 tarihini ‘’İş Odaklı Dijital Tanışma Günü’’ ilan eden bu etkinliğe katılmak için www.12dakika.com adresini ziyaret etmeniz yeterli.

4 Aralık itibari ile platformda bine yakın profil oluşturulmuş ve yüzlerce toplantı planlanmış durumda. Hedeflerinin 5 binin üzerinde katılımcı sayısına ulaşarak 20 binin üzerinde birebir iş görüşmesinin yapılmasını sağlamak olduğunu dile getiren Ziya Kızıltan ve Ömürden Sezgin, bu sayede Türk iş dünyasına ve ekonomiye önemli bir katkı sağlamak istediklerinin altını çiziyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar