Virüslü Olmasından Şüphelendiğiniz Dosya ve Linkler Güvenli Mi Kolayca Öğrenin


Bazen sms, whatsapp, facebook, instagram, twitter bazende e-mail üzerinden zaman zaman link ve dosyalar geliyor. Bazen de bir yazılım ararken karşımıza link ve dosyalar çıkıyor ama bunlara güvenemeyebiliyoruz veya güvenli olduğundan emin olamayabiliyoruz. Bilgisayarımızda güvenlik yazılımı da olsa yine de tedirgin olabiliyoruz. Bunun için alternatif bir tarama seçeneğiniz de Virus Total.

VirusTotal, ücretsiz dosya taratmalarına izin veren bir web sitesidir. Yaklaşık 55 antivirüs yazılımı barındırır. Dosyalar hem web üzerinden hem de e-posta yoluyla gönderilebilir.

VirusTotal, bir dosyanın zararlı yazılım içerdiğini tespit etmek için kullanışlı bir araçtır. Dosyayı yüklemeden önce taramak, bilgisayarınızın zarar görmesini önlemeye yardımcı olabilir.

VirusTotal'ı kullanmak için, dosyayı taramak istediğiniz web sitesine gidin ve dosyayı yükleyin veya bir e-posta gönderin. Tarama tamamlandıktan sonra, dosyanın zararlı yazılım içerdiğini belirten bir uyarı görürseniz, dosyayı yüklemeyin.

VirusTotal, dosyanın temiz olduğunu garanti edemez. Ancak, dosyayı birden fazla antivirüs yazılımı ile taramak, zararlı yazılım içerme olasılığını azaltmaya yardımcı olur.

Bağlantı https://www.virustotal.comYorum Gönder

0 Yorumlar